logo
Prodáváme designový nábytek. Renovujeme. Oživujeme. V našem showroomu na vás čekají originální kousky zrenovovaného nábytku. Přijďte si vybrat.
+420 604 404 604
info@oziveno.cz
Minická 635, Kralupy nad Vltavou 278 01
Vyhledávání
vintage anglický porcelán
vintage anglický porcelán

Porcelán

Džbánek Portmeirion

Džbánek Portmeirion z řady British Heritage Collection z roku 1984 je z neglazovaného porcelánu imitujícího mramor. Tento konkrétní typ materiálu je známý jako Parian Ware. Název je odvozen od řeckého ostrova Paros, který se proslavil díky parskému mramoru. Ten se hojně používal pro výrobu soch a v architektuře již od starověku. S typickým materiálem tak ladí i motiv džbánku s lahodnými sladkými plody, které nesměly chybět na žádné z antických hostin.

 

Rozměry: v 14, 7 cm x š dole 8 cm a šířka nahoře 9,5 cm

 

Společnost Portmeirion Pottery byla založena v roce 1960 britsko-velšskou návrhářkou keramiky Susan Williams-Elis a jejím manželem Euanem Cooper-Willisem. Nejprve pár převzal malý podnik na dekoraci keramiky ve Stoke-On-Trent, o rok později přikoupili další firmu, kde se keramika přímo vyráběla. Tak vznikla značka Portmeirion Potteries Ltd. Talentovaná návrhářka Williams-Ellis díky tomu mohla navrhovat nejen motivy, ale také tvar výrobků. Bezpochyby patří k nejvýznamnějším osobnostem britského i světového hrnčířství. Mnohé z jejích designů vyrábí společnost ve Stoke-On-Trent dodnes.

 

Toto je jediný kus, který máme na skladě. Vzhledem k jedinečnosti a křehkosti tohoto zboží proto velmi doporučujeme osobní odběr.

 

Cena: PRODÁNO