logo
Čalouníme. Renovujeme. Oživujeme. Pokud chcete vrátit život svému oblíbenému kusu nábytku, přivezte jej do naší dílny.
+420 604 404 604
info@oziveno.cz
Minická 635, Kralupy nad Vltavou 278 01
Vyhledávání
Jsme milovníci nábytku
retro, vintage, provence

Učili jsme se léta u zkušených řemeslníků v Anglii, kde má srdečný přístup k nábytku dlouholetou tradici a kde je kvalitní nábytek pokladem, který se dědí z generace na generaci. Nemáme rádi zbytečné plýtvání a mrzí nás, když kvalitní nábytek končí na skládce. Trendy může být i nábytek po babičce, když se mu chvilku profesionálně věnujeme s potřebným nářadím v ruce. Stojíme si za tím, že každý kousek, který projde našima rukama, je nejen perfektně řemeslně zrenovovaný, ale naplňuje i představu našeho zákazníka.

Oživeno je sociální podnik. Jsme skupina nadšenců, kteří věří, že práce léčí a umí pomoct i při léčbě závislostí. Ne všichni máme zkušenost se závislostí, ale někteří z nás ano. Teď už dlouho abstinujeme a máme rádi nábytek a jeho obnovu. Když se nám nábytek mění pod rukama, připomíná nám to naši vlastní proměnu a návrat z pomyslného dna zpátky do smysluplného života. Základ a oporu našeho týmu tvoří:

Veronika
zakladatelka projektu Oživeno

S nábytkem pracuje už od roku 1998. V roce 2012 absolvovala kurz renovace nábytku ve stylu shabby chic v Anglii v Restored furniture. Rukama jí prošly desítky kusů nábytku v rámci několikaleté stáže v Birminghamu a stovky tady v Čechách. Sleduje módní trendy a inspiruje se u interiérových designérů. V Oživeno má na starosti komunikaci se zákazníky, konzultace výběru materiálů a postupů a komunikaci s dodavateli. Ráda čte a chodí po lese.

Veronika Tichá zakladatelka Oživeno
vedoucí čalouník čalounictví oživeno kralupy nad vltavou praha
Daniela
vedoucí čalounické dílny Oživeno

Dva roky pracovala jako čalounice pro Restored furniture v Birminghamu, kde přečalounila stovky židlí a taburetů. Má za sebou několik specializovaných kurzů i tady v Čechách a na jejích křeslech si hoví v mnoha domácnostech. Klade důraz na kvalitní řemeslné i estetické provedení své práce. Je také zkušená švadlena. Šije dekorace a doplňky pro charitativní účely. Ve volném čase miluje běh, je talentovaná kreslířka a karikaturistka.

Adam
vedoucí renovační dílny Oživeno

Strávil rok po boku uměleckého truhláře, který ho naučil všechno, co pro úspěšné renovace nábytku potřebuje. Neúnavně se učil z vlastních chyb, aby ve své práci dosahoval jen těch nejlepších výsledků. Dílna s vůní dřeva, olejů a vosků je jeho druhým domovem. Trpělivě hledá řešení pro každý kus nábytku tak, aby naplnil představu zákazníka. Umí pracovat s různými materiály a nebojí se experimentovat. Rád běhá a dívá se na filmy.

vedoucí truhlář renovace nábytku oživeno kralupy nad vltavou praha
Jsme tým

Mezi jeho neméně důležité členy patří:

Jakub a Tonda, pravé ruce 🙂 Adama. Iva, která pomáhá Daniele s jednoduššími kousky a pečlivě potahuje sedáky židlí a taburetů, její ruční čalounický steh má strojovou přesnost. Kate a Hanka fotí produktové fotografie našeho nábytku. Petr, získává nábytek a stará se o duševní pohodu celého týmu a Andrea drží pevně v ruce účetnictví a fakturaci.

OCENILI NÁS
Oživeno se v roce 2018 stalo vítězem 6. běhu akceleračního programu pro neziskové organizace a sociální podniky Impact First.
VÍCE O PROJEKTU
oživeno zvítězilo v impact first 2018