logo
Prodáváme designový nábytek. Renovujeme. Oživujeme. V našem showroomu na vás čekají originální kousky zrenovovaného nábytku. Přijďte si vybrat.
+420 604 404 604
info@oziveno.cz
Minická 635, Kralupy nad Vltavou 278 01
Vyhledávání
Jsme milovníci nábytku
retro, vintage, provence

Oživeno je sociální podnik. Jsme skupina nadšenců, kteří věří, že práce léčí a umí pomoct i při léčbě závislostí. Ne všichni máme zkušenost se závislostí, ale většina z nás ano. Někteří z nás se právě učí abstinovat a někteří abstinují už dlouho. Spojuje nás láska k nábytku a jeho renovaci. Když se nám nábytek mění pod rukama, připomíná nám to naši vlastní proměnu a návrat z pomyslného dna zpátky do smysluplného života. Práce s nábytkem nám dává smysl, radost a spokojenost zákazníků nás nesmírně těší.

Učili jsme se léta v sociálním podniku Restored by Betel v Anglii, kde má srdečný přístup k nábytku dlouholetou tradici a kde je kvalitní nábytek pokladem, který se dědí z generace na generaci. Nemáme rádi zbytečné plýtvání a mrzí nás, když kvalitní nábytek končí na skládce. Trendy může být i nábytek po babičce, když se mu chvilku poctivě věnujeme s potřebným nářadím v ruce. Vzhled nábytku v naší nabídce je zcela originální, inspirovaný moderními trendy interiérového designu s přihlédnutím k období, ve kterém původně nábytek vznikl.

Veronika
zakladatelka projektu Oživeno

S nábytkem pracuje už od roku 1998. V roce 2012 absolvovala kurz renovace nábytku ve stylu shabby chic v Anglii v Restored furniture. Rukama jí prošly desítky kusů nábytku v rámci několikaleté stáže v Birminghamu a stovky tady v Čechách. Sleduje módní trendy a inspiruje se u interiérových designérů. V Oživeno má na starosti čalounění, komunikaci se zákazníky, konzultace výběru materiálů a postupů a komunikaci s dodavateli. Ráda čte a chodí po lese.

Veronika Tichá zakladatelka Oživeno
vedoucí truhlář renovace nábytku oživeno kralupy nad vltavou praha
Adam
vedoucí renovační dílny Oživeno

Strávil rok po boku uměleckého truhláře, který ho naučil všechno, co pro úspěšné renovace nábytku potřebuje. Neúnavně se učil z vlastních chyb, aby ve své práci dosahoval jen těch nejlepších výsledků. Dílna s vůní dřeva, olejů a vosků je jeho druhým domovem. Trpělivě hledá řešení pro každý kus nábytku tak, aby naplnil představu zákazníka. Umí pracovat s různými materiály a nebojí se experimentovat. Rád běhá a dívá se na filmy.

Jsme tým

Každý z nás umí přiložit ruce k dílu:

Jakub a Lukáš, kteří nachází po boku Adama tvořivé uplatnění. Nella, která pomáhá s čalouněním sedáků židlí a taburetů a odstraňuje staré potahy a výplně. Kate a Hanka fotí produktové fotografie našeho nábytku a pečují o půvab naší prezentace na sociálních sítích. Petr, získává nábytek a stará se o duševní pohodu celého týmu a Andrea drží pevně v ruce účetnictví a fakturaci. Lidka zajišťuje elektronickou komunikaci se zákazníky.

renovace područky dřevěného křřesla dílna oživeno
odstranění původního čalounění kulaté stoličky čalounická a renovační dílna oživeno
OCENILI NÁS
Oživeno se v roce 2018 stalo vítězem 6. běhu akceleračního programu pro neziskové organizace a sociální podniky Impact First.
VÍCE O PROJEKTU
oživeno zvítězilo v impact first 2018