logo
Prodáváme designový nábytek. Renovujeme. Oživujeme. V našem showroomu na vás čekají originální kousky zrenovovaného nábytku. Přijďte si vybrat.
+420 604 404 604
info@oziveno.cz
Minická 635, Kralupy nad Vltavou 278 01
Vyhledávání
příběh židlí a křesel z jedné skvělé pražské kavárny les kamarades renovace čalounictví oživeno

Příběh židlí a křesel z jedné skvělé pražské kavárny

Při našich četných návštěvách v kavárně Les Kamarades, kde mají mimochodem dobré kafíčko, jsem si všimla, že jejich židle by potřebovaly naši laskavou péči. Oslovila jsem majitelky a poslala jim nabídku. Židle v přední části kavárny už sice měly objednané nové, ale slovo dalo slovo a ukázalo se, že salónek čeká na nás.

Bylo v něm celkem 5 židlí a 6 křesel, jejichž sláva už dávno vybledla. Majitelkám jsem doporučila snadno čistitelnou látku s nesavým povrchem ze vzorníku Melli. Vybraly si ji ve dvou kontrastních barvách – sytě červenou a tmavě šedou. U několika zelenkavých židlí nebylo třeba vrchní látku měnit, ale byla potřeba kosmetická úprava v podobě výměny potrhané spodní netkané textilie.

Po odstranění čalounění bylo nutné u několika židlí znovu vyvázat pružiny a vyměnit potrhané popruhy. U některých i zpevnit celou konstrukci a zahladit škrábance na opěradlech a nohách. Na stabilitě židlí a povrchu se vyřádil František a uvedl je do jako nového stavu. Židle a křesla jsme dováželi k nám do dílny i zpět do kavárny sami, a protože jsme měli v Praze dodávek vícero, mohli jsme cenu dopravy zlevnit.

Kvalitu svojí práce chodíme opravdu rádi pravidelně kontrolovat, protože je to o důvod navíc dát si pauzičku a kávičku.

 

příběh židlí a křesel z jedné skvělé pražské kavárny les kamarades renovace čalounictví oživeno